• 30/05/2020 14:53

  Covid 19: Geçiş dönemi hasta kabul protokolü

  Dünya'da ve ülkemizde son birkaç aydır sıkıntılı günler yaşanıyor. Hepimiz normal günlere dönmeyi ve alışkanlıklarımızı sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.

  Bu sürede pek çok şey değişse de, bir şey hep aklımızdaydı: Cosmodent’e duyduğunuz güven ve bunun bize yüklediği sorumluk ile sizlere sunacağımız hizmetlerde optimal hijyen ve dezenfeksiyon koşullarının sağlanması.

  Bu bağlamda, evrensel dezenfeksiyon kuralların ışığında, Türk Diş Hekimleri Birliği ve Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından yapılan önergeleri dikkatle ve özenle takip ediyoruz. Bu sayede de enfeksiyon kontrol prosedürlerimizin güncel olduğundan emin oluyoruz.

  Konuşmalarımızdan ve mesajlarınızdan çoğunuzun Cosmodent ‘e gelmeyi planladığınızı, ancak anlaşılabilir sebeplerle endişeli olduğunuzu biliyoruz. Bunun bilincinde olarak,  geçtiğimiz günlerde ziyaretçilerimizi ve çalışanlarımızı korumak amacıyla  ek güvenlik önlemleri aldık. 

  Bu sorumluluk anlayışı ile hazırladığımız “Covid 19: Geçiş Dönemi Hasta Kabul Protokolü”nü aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

  1. Randevunuz planlandıktan sonra size bir COVID-19 bilgi formu e-posta ile gönderilecektir. Bu form kliniğe gelmeden önce doldurulmalı ve bize ulaştırılmalıdır.

  2. Planlanan randevu tarihi itibariyle, 14 gün içinde aşağıdaki belirtileri yaşayan veya belirtileri taşıyan bir şahısla temasta olan herhangi bir hastamız için tedaviyi  bir süre erteleyeceğiz: Ateş, öksürük, tat kaybı ve/veya koku kaybı, grip benzeri belirtiler, nefes almada zorluk. 

  3. Her randevudan sonra, tedavi yapılan alanları yeniden dezenfekte etmemiz için belirli bir zamana ihtiyacımız olacaktır. Bu programlanmaktadır, ancak istemeden bekletilmeniz durumunda bunun güvenliğiniz için olduğunu bilerek, anlayış göstermenizi arzu ediyoruz.

  4. Hastalarımızın kliniğe refakatçisiz olarak gelmelerini arzu ediyoruz. Refakatçi ile gelinmesi durumunda, bunun tek bir kişi ile sınırlı olmasını rica ediyoruz. Refakatçinizin de Covid 19 korunma kurallarını yerine getirmesi istenecektir.

  5. Kliniğe girişte, her ziyaretçimizin bir yüz maskesi takması ve hemen girişte ellerini dezenfekte etmesi istenecektir. 

  6. Kliniğe girişte temassız bir termometre ile vücut ateşiniz kontrol edilecektir.

  7. Bekleme odamızda artık dergi, ikram objeleri, çocuk oyuncakları gibi her kullanımdan sonra temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi mümkün olmayan nesneler bulunmayacaktır.

  8. Havadaki patojenlere maruz kalmayı önlemek için ön büroya ve muhasebeye şeffaf  koruyucu levhalar (hapşırma korumaları) yerleştirilmiştir.

  9. Tüm hastalar, aile bireyleri ve personel için bölgedeki hava kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmak için kliniğimiz yüksek verimli dezenfektanlarla sürekli güvenli tutulmaktadır.

  10. Doktorumuz ve personelimiz önerilen tüm kişisel koruyucu ekipmanları (KKE) kullanacaklardır.

  Artık Cosmodent’te aşağıdaki gibi toplu fotoğraflarımızı –en azından bir süre- göremeyeceksiniz. İnanıyoruz ki hiç bir maske, yüzümüzdeki gülümseyi kapatamayacak. 

  25 Yıldır bize güvenen sizleri, 1 Haziran’dan itibaren ihtiyaç duyduğunuz her an, Şişli ve Göktürk Cosmodent’te karşılamak için hazır olacağız.

  Cosmodent Ailesi’ni seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Kategoriler