Diş Hekimleri İçin

Cosmodent implantoloji ekibi, diş hekimliğinde yeni bir disiplin olan diş implantları uygulamalarında, siz diş hekimi meslektaşlarmız ile iş birliği içinde olma arzusundadır.

COSMODENT İmplantoloji ekibi kimlerden oluşmaktadır?

Cosmodent İmplantoloji ekibinin oluşumu 1989 yılına uzanmaktadır. Bugün kliniğimizde Türker Örnekol liderliğinde, Diş Hekimi Aysun Kaya Yüksel, Diş Hekimi Seda Özdemir ve periodontolog Ahmet Korkmaz'ın birlikteliği ile oluşan implantoloji ekibimiz, implant cerrahisi ve implant üstü protez uygulamalarında yüksek
başarı oranlarıyla güven verici operasyonlar yapmaktadır.

İmplant Uygulamalarında İş Birliği

Muayenehanesinde hastalarına implant üstü protez tedavisi önermek isteyen diş hekimleri ile aşağıdaki durumlarda iş birliği içinde olmaktan memnunluk duyuyoruz:

İmplant cerrahisi ve protezi:

Hastanızın, implant cerrahisi ve implant protezlerinin Cosmodent bünyesinde tamamlanması için, kliniğimizi aramanız yeterlidir. Hastanızın bize ulaşmasından ve ilk muayenesinden sonra, size geri dönülecek ve planlanan işlemler size aktarılacaktır.

Implant tedavisi süresince ve sonrasında, hastanızın dolgu, protez, çekim ve diğer tedavilerinin sizde tamamlanması için size geri dönmesi konusunda, Cosmodent'in mesleki etik kurallara olan "kesin" duyarlılığını vurgulamak isteriz.

İmplant cerrahisi:

İmplant cerrahisinin Cosmodent bünyesinde yapılarak hastanın, implant üstü protez uygulamalarının kendi
hekimi tarafından
yapılması.

Olası hastalarınız için Cosmodent hasta kabulü aramanız durumunda "Cosmodent İmplantoloji Ekibinden" bir diş hekimi sizinle bağlantı kuracaktır. Tedavi planlamasından cerrahi uygulamaya kadar olan safhada hekim, hastasının Cosmodent'te yapılan her işlemine katılabilir. Protez safhasında, hasta hekimine geri gönderilecektir. Hekim, implant üstü protezleri konusunda eğitimli değilse, kendisine gerekli her türlü bilgi ve ekipman desteği verilerek hastasının implant üstü protezini kusursuz yapması sağlanacaktır.


Kliniğimizde her tür dişsizlik vakaları için implant üstü protez uygulamaları yapılmaktadır.
Bu uygulamaları şöyle sıralayabiliriz:

•Tek diş eksikliğinin implant üstü tek kron ile giderilmesi
•Bölümlü diş eksikliğinin (serbest sonlanan ve/veya dişler arası eksiklik) vidalanabilen veya simante edilen implant üstü kron/köprüler ile giderilmesi
•Total protezlerin 2-4 implant yardımıyla overdenture protezlere dönüştürülmesi
•Alt-üst tam dişsizliğin implant destekler kullanılarak sabit protezlerle giderilmesi
•Alt tam dişsizliğin "aynı gün içinde" sabit protezlerle giderilmesi

Cosmodent Academy

Cosmodent implantoloji ekibinin nuvesini oluşturan Türker Örnekol, "mentorluk" kavramına uygun bir bakış açısıyla implant uygulamalarında elde ettikleri deneyimlerini meslektaşlarına aktarma arzusundadır. Cosmodent Academy çatısı altında, çağdaş implantolojinin temel prensipleri ışığında gerçekleştirilen ve güncel bilgilerle sürekli desteklenen bu programlar, Dr. P. I. Branemark osseointegrasyon prensiplerini temel almaktadır.

1. Total Dişsizliğin Osseointegre İmplantlarla Rehabiliatasyonunda İmmediyat Fonksiyonel Yükleme

İmplant diş hekimliğinde immediyat cerrahi ve immediyat yükleme her zaman ilginç ve arzulanan bir yöntem olmuştur. Zamanla hasta açısından tercihin bu yönde artması, yöntemin diş hekimleri açısından öğrenilmesi
gerekli bir teknik olmasını sağlamıştır. Deneyimli ve iyi ellerde immediyat yükleme, kliniğin verimliliğini artırabilecek ve başarısını yükseltebilecek bir uygulama olma yolunda hızla yaygınlaşmaktadır.

Program

•İmmediyat kavramı hakkında temel bilgiler ve total dişsizlikliğin rehabilitasyonunda immediyat fonksiyonel yüklemenin gelişimi
•Hasta seçimi ve tedavi planlaması
•Dişsiz mandibulada cerrahi teknik ve geçici protez safhaları
•Dişsiz maxillada cerrahi teknik, ayırıcı özellikler ve ölçü safhaları
•Protez çeşitliliği ve cad-cam vidalı implant köprü protez safhaları
•Komplikasyonlar ve olası sorunlar
•İmplant muayenehanesi yönetiminde düşünceler


2. Cosmodent Klinik İzleme Programı

Bu iki günlük program, her seviyede tecrübesi olan diş hekimleri için sunulmaktadır. Hekimin tercihine bağlı olarak program, "muayenehane yönetimi ve genel diş hekimliği" veya "klinik koşullarında implant rehabilitasyonu" şeklinde düzenlenebilir.

Program süresince Cosmodent'te rutin uygulamada, hasta yönetiminin ve vakalarının nasıl ele alındığı ve çözümlendiği izlenebilir.

Programa alınan hastaların özelliklerine göre; genel diş hekimliği, estetik diş hekimliği, implant diş hekimliği, immediyat fonksiyonel yükleme, Cad-Cam implant köprü gibi ileri tedavi tekniklerinin yanında muayenehane yöneticiliğinin temel yöntemleri izlenebilecektir.

2. Kayıt

Cosmodent Academy programlarına kayıt ve bilgi için lütfen:

E-mail: info@cosmodent.com.tr

Tel: 0212 291 15 15